Packing & Plastic Röportaj »

 
Demircan Plastik hakkında tanıtıcı bilgi verebilir misiniz?
 
 
 
19 yıllık bir tecrübeye sahip olan firmamız aynı zamanda Türkiye şartlarında büyük bir imalat bilgisine sahiptir. Geri dönüşümde yapmış olduğu ekonomik dönüşüm projelerini hayata geçiren nadir firmalardandır. Kalite ve üretim standarttı ile müşterinin ihtiyacına cevap veren çözümler üreten bir ekip ve alt yapıya sahibiz. Firmamız hem ülke hem çevre sloganıyla plastik atıklarının geri kazanılması için en uygun ekip ve makinalarla işinin en iyisini yapmaktadır. Sürekli kendini geliştirerek edindiği tecrübeleri günümüz teknolojisiyle birleştirerek üretim yapmaktayız. 
 
 
 
Hangi ürünleri imal ediyorsunuz? İmalatını yaptığınız ürünlerin özelliklerinden kısaca bahseder misiniz?
Ülkemizde her yıl 1.100.000 TL’lik atık ayrışmadığı ve dönüşüm bilgisinin olmamasından dolayı çöpe atılıp gömüldüğü ya da yandığı istatistiklerce saptanmış ancak bunun %40’lık bölümü değişik şekillerde ülke ekonomisine kazandırılmakta biz de ambalaj atığı olarak (jelatin, opp, pe, ldpe) yıllık bazda 1500 ton atık malzemeyi ekonomiye kazandırarak çevresel ve ekonomik anlamda katkı sağlamaktayız. Üretim yaptığımız malzemeler genellikle matbaa ve firmalardan çıkan baskı hatalı atıklar ve firmaların ambalaj ayıplı kullanmadıkları malzeme atıklarıdır.
 
Demircan plastik olarak satış politikanızdan ve satış sonrası destek ile ilgili söylemek istedikleriniz nelerdir?
Firmamız üretmiş olduğu PP, PP, CPP, HDPE, MDPE ve her türlü plastik ürünleri kalite kontrol yapıldıktan sonra müşterinin kullanım alanına göre doğru malzemenin teminini sağlamaktadır. Çünkü biz biliyoruz ki plastik her yerde kullanılmaz kullanım alanına doğru cevap vermezse üretilen mamul de doğru olmaz. 
 
Önümüzdeki yıllar için hedefleriniz nedir?
Dünya da birçok ülke ekonomik krizle karşı karşıya biz de haliyle bundan birçok alanda etkileniyoruz ama kriz doğru yönetilirse Türkiye’ye fayda sağlar çünkü hammadde fiyatlarının düşüyor olması bizim gibi kalkınmakta olan ülkelerde dışa bağımlılıktan dolayı artısı olacaktır. Üretim kapasitemizi artırarak pazarda daha büyük pay almayı hedefliyoruz.
 
Yurtiçi Pazar payınız nedir? Yurtdışı Pazar arayışınız var mıdır?
Aylık bazda 150 ton üretim yapmış olduğumuz hammaddeyi genellikle yurtiçinde mutfak eşyası üreticileri, oto yan sanayi parçaları, yalıtım malzemeleri üreten firmalar kasa, saksı, kova üreticileri gibi birçok firmaya satmaktayız. 
 
 

Haber & Duyuru

 • 11.10.2014

  Hurda olarak alınan plastik maddeler daha sonra granül şeklinde imal edilmek için eritilip hammadde olarak tekrar kullanıma sunulmaktadır.

  Plastik Granül İmalatı
 • 24.17.2013

  Plastik granül imalatı ile çevreye büyük ölçüde katkı sağlanmaktadır. Plastik ham madde tekrardan kullanıma hazır hale getirilmektedir.

  Plastik Geri Dönüşüm Firmaları
 • 30.15.2013

  Plastik hammaddesi petrolden üretilmektedir. Granül şeklinde imal edilen plastik maddeler plastik geri dönüşüm ile imal edilmektedir.

  Plastiğin Hammaddesi Nedir?

Adresimiz

Vatan Mh. Seymen Sk. No: 14/A
Bayrampaşa / İSTANBUL
Telefon:+90 212 613 3668
FAX:+90 212 613 3016
GSM:+90 532 261 1833
GSM:+90 532 266 23 54