Plastik Geri Dönüşüm Firmaları »

Plastik, organik ve inorganik maddelerin birleşimiyle oluşur. İçeriğinde bulunan başlıca elementler Karbon, Azot, Hidrojen, Oksijen elementleridir. Bu elementlerin oluşturduğu moleküller polimer adı verilen uzun zincirli bir bağ ile plastik maddesini oluşturmaktadır. 
 
Doğada bulunan diğer maddeler zamanla kendiliğinden dönüşümleri gerçekleşmektedir. Örneğin demir pas tutarak yok olmakta, keza kâğıt malzemeler de aynı şekilde dönüşümleri gerçekleşmektedir. Plastik ve cam maddeler için aynı şey söylenemez bu maddelerin dönüşümü çok uzun yıllar almaktadır. Zamanla biriken plastik maddeler oluşturduğu çöp yığınları ile çevreye zarar vermektedir. Plastik geri dönüşümleri arasında yer alan Demircan Plastik işte bu gibi durumlarda plastik ihtiyaçlarını ilk üretim olmaksızın karşılamaktadır. Daha önce oluşturulmuş plastik maddeler Demircan Plastik aracılığı ile tekrar kullanıma hazır hale getirilmesi için plastik granül şeklinde yeniden imal edilmektedir. Üretim yapılan granüller çeşitli plastik sanayide tekrar günlük hayatta kullandığımız plastik malzemelere dönüşmektedir. Plastik geri dönüşüm firmaları çevreye verdikleri olumlu katkıya ilave olarak ekonomiye de milyarlarca para katkısı vermektedir. 
 
 

Haber & Duyuru

 • 11.10.2014

  Hurda olarak alınan plastik maddeler daha sonra granül şeklinde imal edilmek için eritilip hammadde olarak tekrar kullanıma sunulmaktadır.

  Plastik Granül İmalatı
 • 24.17.2013

  Plastik granül imalatı ile çevreye büyük ölçüde katkı sağlanmaktadır. Plastik ham madde tekrardan kullanıma hazır hale getirilmektedir.

  Plastik Geri Dönüşüm Firmaları
 • 30.15.2013

  Plastik hammaddesi petrolden üretilmektedir. Granül şeklinde imal edilen plastik maddeler plastik geri dönüşüm ile imal edilmektedir.

  Plastiğin Hammaddesi Nedir?

Adresimiz

Vatan Mh. Seymen Sk. No: 14/A
Bayrampaşa / İSTANBUL
Telefon:+90 212 613 3668
FAX:+90 212 613 3016
GSM:+90 532 261 1833
GSM:+90 532 266 23 54