Plastik Geri Dönüşüm Nedir »

Çöp ve atık dediğimiz kullanmadığımız maddeleri daha sonra tekrar kullanılmak üzere uygun metodalarla ayrıştırılarak hammaddeye dönüştürmeye geridönüşüm diyoruz. Kimyasal atıklar, tekstil ürünleri, beton, metal, plastik maddeler tekrar geri kazanılan maddelere örnek verebiliriz.

Tükketmiş olduğumuz ürünleri yeniden üretime kazandırarak öncelikle çevre temizliğine büyük katkı sağlar bu şekilde doğayla dost bir yaşam sürmüş oluruz. Biz  özellikle doğada yok olma süresi çok uzun olan plastik maddeleri granül şeklinde geridönüşümünü sağlıyoruz.

Plastik geri dönüşüm nasıl yapılır?

İlk başta plastik atıklar türlerine göre ayrıştırılır. Ayrıştırılan plastik maddeler kırma makineleriyle küçük parçalara ayrılır. Küçük plastik maddelerin içerisinde belli oranda plastik hammadde karıştırılarak birinci sınıf ya da tekrar eritirilerek katkı maddeleri ilavesi ile ikinci sınıf plastik hammadde üretimi sağlanır. Üretilen plastik hammadde çeşitli sektörlerde daha rahat kullanılması için granül şeklinde üretimi sağlanır. Bu sayede taşınması kolay olduğu için nakliye gibi maliyetler de eklenmemiş olduğundan ekonomik bir kazanç sağlanır.

 

Haber & Duyuru

 • 11.10.2014

  Hurda olarak alınan plastik maddeler daha sonra granül şeklinde imal edilmek için eritilip hammadde olarak tekrar kullanıma sunulmaktadır.

  Plastik Granül İmalatı
 • 24.17.2013

  Plastik granül imalatı ile çevreye büyük ölçüde katkı sağlanmaktadır. Plastik ham madde tekrardan kullanıma hazır hale getirilmektedir.

  Plastik Geri Dönüşüm Firmaları
 • 30.15.2013

  Plastik hammaddesi petrolden üretilmektedir. Granül şeklinde imal edilen plastik maddeler plastik geri dönüşüm ile imal edilmektedir.

  Plastiğin Hammaddesi Nedir?

Adresimiz

Vatan Mh. Seymen Sk. No: 14/A
Bayrampaşa / İSTANBUL
Telefon:+90 212 613 3668
FAX:+90 212 613 3016
GSM:+90 532 261 1833
GSM:+90 532 266 23 54